Chlazení

Zabýváme se montáží a servisem chlazení. Mezi naše dodávané technologie patří zejména chladící nebo mrazící boxy a vitríny pro nejrůznější provozy.

Chladící boxy – v MT KLIMATIZACE vám rádi navrhneme realizaci chladícího boxu na míru. Po vyplnění krátkého dotazníku který vám rádi zašleme obratem na vaši poptávku. Pro správný návrh výkonu chlazení jsou velmi důležité parametry jako například: Umístění boxu, požadovaná teplota, množství a obrátkovost zboží v boxu a v neposlední řadě četnost vstupů do chladícího boxu.

Mrazící boxy – Kromě chladících boxů umíme namontovat i ty co mrazí. Standardní teplota na kterou mrazíme je -20°C. Není však pro nás žádný problém mrazit až na -40°C.

Chlazení vína – Pro správné skladování vína je potřeba ve vinném sklepě udržovat správnou teplotu a vlhkost. Toho lze docílit dvěma způsoby: Klasickou chladící technologií která se dodává například do chladících boxů. Výhodou je profesionální řešení, které je přesně napočítané na konkrétní realizaci. Nevýhodou je vyšší cena a složitější montáž. Druhým řešením je použití klimatizační jednotky, kterou někteří výrobci umí dodat. Klimatizační jednotka má mimo jiné upravené čidlo nasávané teploty a proto zvládne chladit až na 12°C. Toto řešení je výrazně levnější než klasická technologie a méně náročná na instalaci. Nevýhodou je celkem velká nepřesnost požadované teploty. Toto řešení je spíše vhodné pro rezidenční použití.

Ze servisní činnosti provádíme náhrady chladiva formou RETROFIT a DROP IN.

Servis chlazení

Samozřejmostí jsou kontroly úniku chladiva dle zákonného rámce:

  • Zákon  č. 73/2012, Vyhláška 257/2012, Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 842/2006
  • Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 517/2014

V této oblasti vám rádi nabídneme:

  • Konzultace zdarma
  • Návrh realizace vč. projektové dokumentace
  • Záruční i pozáruční servis
  • Kontrola úniku chladiva