Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla dodáváme výhradně v provedení VZDUCH – VODA.

K tomu aby jsme vám správně navrhli tepelné čerpadlo budete potřebovat výpočet tepelné ztráty domu. Pokud jej nevlastníte, můžeme vám pomoc zajistit. Vhodná je i projektová dokumentace topení pro objekt, který chcete pomocí tepelného čerpadla vytápět.

Tepelná čerpadla VZDUCH – VODA se dělí do dvou kategorií:

  1.  MONOBLOK – Tepelné čerpadlo je umístěné venku a obsahuje kompresorovou jednotku vč. výparníku a deskového výměníku. Toto řešení je oblíbené u topenářů, kteří nevlastní certifikaci od ministerstva životního prostředí pro manipulaci s chladivy. Nevýhodou je lehce nižší účinnost a fakt, že topná voda je přivedena ven do jednotky a v případě poruchy tepelného čerpadla hrozí popraskání potrubí .
  2. SPLIT – Tepelné čerpadlo je podobně jako splitová klimatizace odděleno CU potrubím, kdy je výparník s kompresorem venku a deskový výměník pro ohřev vody uvnitř objektu. Vnitřní jednotka má podobný vzhled a rozměry jako plynový kotel.

Je pro vás systém nízkoteplotního tepelného čerpadla vhodný? Ozvěte se nám a my s vámi rádi probereme možnosti tepelného čerpadla pro vaši aplikaci.

V této oblasti vám rádi nabídneme:

  • Konzultace zdarma
  • Návrh realizace vč. projektové dokumentace
  • Záruční i pozáruční servis
  • Kontrola úniku chladiva