Vzduchotechnika

Pod pojmem vzduchotechnika si dnes většina lidí představí velké pozinkované potrubí, zavěšené na stropě supermarketu a mohutnými vyústkami. Co vlastně do vzduchotechniky patří?

průmyslová vzduchotechnika

DOMÁCÍ VZDUCHOTECHNIKA – zde patří úplné základy. Malé axiální, ale i radiální ventilátory, které slouží pro odsávání WC a koupelen. Mezi trochu sofistikovanější řešení pro domácnost patří malé rekuperační jednotky se vzduchovým výkonem od 150 – 1 000 m3/h. Jednotky slouží k řízenému větrání vaší domácnosti. Díky řízenému větrání s rekuperací nebudete mít potřebu větrat přirozeně pomocí oken. Tím uspoříte náklady na topení. Vzhledem k tomu, že dnes se náklady na topení díky tepelným čerpadlům a účinným zateplovacím materiálům budov snížili na minimum, je návratnost rekuperace poměrně dlouhá a jedná se tedy spíše o komfortní řešení.

PRŮMYSLOVÁ VZDUCHOTECHNIKA – Zde patří malé i velké VZT jednotky pro větrání skladů, kancelářských budov, laboratoří nebo nejrůznějších gastro provozů. Vzduchotechnika nejsou pouze dva ventilátory a propojené VZT potrubím. Mnohdy se jedná o velmi složitá zařízení. Proto je třeba vždy odborného návrhu včetně výpočtu potřebného vzduch, teploty a vlhkosti.

SPECIÁLNÍ VZDUCHOTECHNIKA – Jedná se o speciální aplikace jako jsou kyselinovzdorné ventilátory, odsávání inertních plynů, nebo třeba sypkých materiálů.

V této oblasti vám rádi nabídneme:

  • Konzultace zdarma
  • Návrh řešení vč. projektové dokumentace
  • Dodávku a montáž VZT
  • Záruční a pozáruční servis
  • Kontrolu požárních klapek
  • Kontrolu požárních ucpávek